Pouť v AAC skončila

SLUNETA o víkendu cestovala zatím nejdelší trasu k zápasu. V rámci alpsko-adriatického poháru cestoval tým do chorvatského Škrljeva k odvetě čtvrtfinálové série.

Z prvního utkání v Ústí si naši borci vezli hubený, jednobodový náskok, ale jelikož se skóre sčítá, tak bylo zapotřebí v Chorvatsku vyhrát, abychom postoupili do semifinále.

Domácí začali první čtvrtinu skvěle a od samého začátku drželi velmi dobré procento střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Naopak naši hráči se na každý bod nadřeli, a tak byl stav po prvním dějství 28:19.

V druhé desetiminutovce se karta obrátila, my zlepšili obranu a soupeř už neproměňoval s takovou jistotou a v útoku se nám začalo také dařit, byť jsme stále tahali za kratší konec. Starosti trenérovi Pištěckému dělal navíc velký počet osobních chyb, díky kterým musel hráče na hřišti více točit. I tak jsme dotáhli první poločas na výsledek 42:40.

I po přestávce sváděly oba celky tuhou bitvu o každý bod, ale ani třetí čtvrtina rozhodnutí nepřinesla a za stavu 60:57 se šlo do posledního dějství. V něm měli navrch domácí a necelou minutu před koncem základní hrací doby si vybudovali vedení 80:72, velkou zásluhu na tom měl domácí Williams, jenž v kritických chvílích svůj tým podržel. Michal Šotnar ještě trojkou vykřesal naději, ale poslední slovo si vzal opět tahoun domácích a nejprve ze šestek a pak trojkou těsně před sirénou ukončil zápas na konečných 85:75.

SLUNETA tak končí svou pouť pohárem Alpe Adria Cup sympatickým a bojovným výkonem ve čtvrtfinále. Nyní se ovšem musí opět zkoncentrovat na domácí soutěž, ve které bude před reprezentační přestávkou hostit Olomoucko.

KK Škrljevo – SLUNETA Ústí nad Labem 85:75 (28:19, 42:40, 60:57)
Střelci SLUNETA: Martin 13, Pecka 11, Šotnar 11, Houška 10, Wisseh 10, Wallace 8, Šteffel 6, Šmíd 4, Fait 2.
Střelci Škrljevo: Usic 22, Williams 19, Sarac 9, Barnjak 9, Uljarevic 9, Krstanovic 6, Yacoubou 4, Kucan 3, Stemberger 2, Lebo 2.
Trojky: 29/8 – 25/13
TH: 19/11 – 2/2
Doskoky: 34 – 37